Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Utolsó kommentek

Feedek

HTML

HTML

Indul a nyaralás, frissítsük fel a számítógépet is! – 2. rész

Ahogy azt az előző részben már említettük, a számítógépen tárolt adatok minden korábbinál nagyobb értéket képviselnek, és soha nem volt ennyire fontos a szerepük a vállalkozások életében. Ebben a részben arról lesz szó, melyek a legkritikusabb részei a számítógépnek,mit tudunk megtenni otthon saját magunk és melyek azok,  amelyekhez már mindenképpen szakértőt érdemes hívni.

Egy alkatrész, mely szinte mindig meghibásodik

A számítógépek központi eleme a processzor, a memória és a háttértár, de ezek egyre megbízhatóbbak, és zártságuk miatt nehezen koszolódnak. Van viszont egy olyan alkatrész, mely több helyen is alkalmazásra kerül, és különösen érzékeny a szennyeződésekre: ez a ventilátor.

Egy asztali számítógépben és egy laptopban is több ventilátor dolgozhat, hiszen ilyen egység hűti a processzort, a tápot és gyakran a videokártyát is. A levegő folyamatos keringetésével porszemecskék tapadnak meg a ventillátoron, egyre több és több, míg már vastag réteget nem képeznek.

A kialakult porréteg káros hatása kettős, egyrészt a hűtést igénylő alkatrészeken, mint a processzor, túlmelegedést okozhatnak, így a számítógép megbízhatatlanná válik, belassul, majd véletlenszerűen kikapcsol. A másik hatás magának a ventillátornak a károsodása, a porréteg ugyanis annyira nehéz, hogy a forgatást végző motor túlterhelődik és megadja magát. Poros környezetben az ilyen meghibásodások akár extrém gyorsan is megtörténhetnek, hetek, illetve hónapok alatt felmondhatják a szolgálatot a főleg olcsóbb eszközök.

karbantartás por poros tisztítás számítógép notebook laptop kitisztítani portalanítani nyári karbantartás szakértő otthon nyaralás

Hogyan működik a nyári karbantartás?

Egy igazi szakértő ad a környezetére, így figyel a tisztaságra, védi magát a statikus feltöltődés ellen és megfelelő szerszámokkal rendelkezik. Ahogy már említettem nyáron érdemes felkeresni ebben a témában, mert nincs annyi dolga és a foci EB sem érdekli. Azonban siessünk, mert az olimpia hamarosan kezdődik!

A karbantartás során szétszedésre kerül a számítógép, majd a szennyeződés mértékétől és fajtájától függően, a szakértő dönt a továbbiakról. A port gyakran lazítják fel ecsetekkel, illetve távolítják el sűrített levegős fújással, természetesen a különböző porszívók használata szigorúan tilos és egyetlen hozzáértő sem használná! Elérhetőek különleges tisztítószerek, melyek nem károsítják az elektromos alkatrészeket, de egy szakértő azt is rögtön látja, ha egy alkatrész meghibásodása rövid időn belül várható, és ki kell cserélni.

Egyes elemek csak úgy tisztíthatóak, ha szétszedik a gépeket, illetve az összeszereléshez szükség lehet speciális anyagokra, mint például hővezető zselére a processzor visszahelyezéséhez. Ezt mindenképpen bízzuk szakértőre, ne szedjük szét magunk.

Tanács: Amennyiben otthon rendelkezünk sűrített levegő spray-vel (egy –két ezer forintért kapható a boltokban), megtehetjük, hogy a számítógép/laptop szétszedése nélkül, befújunk a ventilátor mentén. Előtte mindenképpen áramtalanítsuk a gépet, és vigyük olyan helyre, ahol a kiáramló nagy mennyiségű por nem zavaró tényező. Erre külön készüljünk is.

Szakértők felkérésével elkerülhetjük, hogy számítógépünk a lehető legrosszabb pillanatban álljon le, a gép értékének akár többszörösére rúgó károkat okozva. Mindenképpen megéri gondot fordítani a munkaeszközeinkre!

Szép napot!

Ha hasznosnak találtad a cikket, oszd meg a többiek számára!

Tovább

Indul a nyaralás, frissítsük fel a számítógépet is!

A számítógép ma már az egyik leginkább nélkülözhetetlen munkatársunk, így ha nyaralni indulunk, gondoljunk arra, hogy egy kis felfrissülés a számítógépre is ráfér! Mondjuk ne rendeljünk neki is Pina colada koktélt (főleg ne próbáljuk meg megitatni vele!), de legalább áramtalanítsuk és tisztogassuk meg. Elsőre ez is elég!

Persze, nem csak ilyenkor érdemes foglalkozni kedvencünkkel, fontos a mindennapi gondoskodás. Erről már írtam korábban is: 

http://viraglevente.reblog.hu/nem-eleg-megvenni-uzemeltetni-is-kell-tudni

Különösen igaz ez akkor, ha belegondolunk, a rendszeres karbantartással nem csak a bosszúságtól óvhatjuk meg magunkat, de elkerülhetjük a költséges meghibásodásokat is.

A számítógéphez tartozó perifériákat is érdemes néha áttakarítani, még akkor is, ha a laptopok elterjedésével egyre kevesebb ilyen eszközt használunk. Egeret még a laptopokhoz is gyakran használunk, nem beszélve az olyan kiegészítőkről, mint a nyomtató,scanner, router, modem, stb. Ezeket az eszközöket a rendszeres otthoni vagy irodai takarítás alkalmával mi is áttörölgethetjük, így eltávolítva a port a környezetünk is egészségesebb marad.

indul a nyaralás karbantartás tisztítás portalanítás rendszeres takarítás számítógép notebook évente rendszeresen leállás adatok  adatvesztés segítség szakértő költségek

Más kérdés azonban az asztali számítógép vagy laptop belseje, ezekhez ugyanis érdemes már szakértő segítségét igénybe venni. Mindenkinek van olyan kocka ismerőse, aki számítástechnikát tanul, vagy már kiskora óta szereli a számítógépeket, (hiszen Magyarországon mindenki ért a számítógépekhez az építkezéshez és a focihoz!) de sajnos mindenki hallott olyan történeteket is, amikor ez az ismerős porszívóval állt neki gépet takarítani! Na az bizony már nem követendő példa!

A modern eszközöknek rendszeres karbantartásra van szükségük, legalább évente. A gépeket szakértő módon szét kell szedni, majd össze is kell tudni rakni. Nem árt, ha a takarítást elvégző személy tisztában van, melyik alkatrész sérül meg könnyen és melyikhez szükséges kicsit határozottabb erőt kifejteni.

A legjobb alkalom a nyár időszak. Ilyenkor az IT cégek sincsenek annyira leterhelve, ráadásul rajtuk kívül mindenki a foci EB-t nézi.

Otthoni és vállalati felhasználás, mikor kell szakértői segítség?

Tévhit, hogy az otthoni körülmények között nem kell számítógépet takarítani, és az is tévhit, hogy egy átlagos felhasználónak nem éri meg szakértői segítséget kérni. A számítógépes alkatrészek ára egészen felhasználóbarát, viszont a gépeken tárolt adatok soha nem látott értéket képviselnek, elég csak az olyan fontos események képeire és videóira gondolni, mint egy kisgyermek születése.

Vállalati körülmények között pedig egész egyszerűen nem engedhető meg a számítógépek leállása, hiszen az üzletmentben sem lehet leállás! A mai, modern világban olyan szakértőkre van szükség, akik bármikor elérhetőek, meghallgatják az ügyfelek problémáit, és képesek gyorsan és hatékonyan beavatkozni, ha baj van. A jó szakértő olyan kincs, akit meg kell becsülni, s aki önmaga is megbecsüli a hűséges ügyfeleit!

A következő részben arról lesz szó, hogy mely területek azok, melyek mind az asztali számítógépekben, mind a laptopokban a leginkább ki vannak téve a szennyeződéseknek, s melyekhez mindenképpen érdemes szakértőt felkérni.

Addig is szép napot kívánok!

Szeretnéd felhívni a figyelmét ismerőseidnek erre?

Oszd meg a cikket MOST!

Tovább

Nem elég megvenni, üzemeltetni is kell tudni!

Amikor beszerezzük cégünk számára az első irodai eszközöket, nagyon hamar szembesülünk a jelen kor technikai vívmányainak aktuális problémáival. Sokkal többet tud az „okos-eszköz” mint sejtettük. Természetesen kell találnunk valakit aki, segít nekünk beüzemelni és működtetni. Vagy felveszünk erre egy embert, vagy találunk egy külső céget, amelyik szakszerűen ellátja ezt a feladatot.

szakértő partner egyedül üzemeltet venni szerződéses folyamatos eszköz informatika tervez tervezés okos technikai vívmány megvenni munkaállomás megtalálni kiszervez külsős


Aki külsős céggel üzemelteti a számítógépeit, az már nagyvállalkozás, gondoljuk. Ellenkezőleg! Amikor azon gondolkodunk, hogy ki oldja meg informatikai eszközeink üzemeltetését, első körben a kollégáinkat szoktuk számba venni. Igen, Péter tanult programozást a főiskolán, esetleg Gábor tudna segíteni, aki rettentő gyorsan gépel, merülnek fel a jobbnál jobb ötletek. Ezeket célszerű minél előbb el is vetni… “Power user” (IT-ben erősebb felhasználó) minden vállalkozásnál akad, azonban ezt ne keverjük össze a szakértőkkel akiknek kifejezetten az eszközök üzemeltetése a feladatuk.

A következő gondolat, hogy milyen könnyű a nagy vállaltoknak, ők megbíznak egy jó drága IT üzemeltető céget, akik minden problémát megoldanak. Valójában ez az egyszerű mondat több ponton is sántít.

Először is, ha problémát oldanak meg az üzemeltetők, akkor már nem lehetnek olyan drágák, mert annyira nem is jók. A jól üzemeltetett rendszerek a tervezésnél kezdődnek, úgy tervezik őket, hogy “problémák” ne is legyenek. Sokkal olcsóbb alaposan megvarrni egy jól kiszabott zsákot, mint foltozgatni és folyamatosan pótolni a belőle kiesett dolgokat. Sajnos akkor szoktunk rádöbbenni, hogy szükség van a tervezésre amikor előjönnek az első hibák, hiányosságok. Ezt kerüljük el, már a rendszer tervezésnél kérjük ki szakértők véleményét, hosszú távon bőségesen meg fog térülni.

Ráadásul a kis és középvállalkozásoknak költséghatékonyabb alvállalkozóval megoldani az üzemeltetést, mint “eltartani” egy igazán hozzáértőt. A mai fizetésigények és ehhez tartozó járulékok nehezen kigazdálkodhatóak egy kisvállalkozás életében. Valljuk be, mindenki szívesebben alkalmaz egy saját maga költségeit többszörösen visszahozó értékesítőt, mint egy üzemeltetőt, aki csak „viszi” a pénzt.  Erre nincs is szükség, manapság tervezhető módon, költségként elszámolhatóan tudjuk igénybe venni ezeket a szolgáltatásokat.

A mai piaci árak mellett átlagosan 25-30 informatikai eszköz üzemeltetése felett érdemes gondolkodni saját informatikus beiktatásán. . Ez nem csupán költségekben a határérték, hanem feladatok elvégzésében is a szolgáltató oldaláról.


A nagyobb cégeknek tehát lesz saját profi informatikusuk, de vajon ugyanazt a szakértelmet kapják a kkv-k is az alvállalkozóktól? NEM, mi sokkal többet kapunk. Az IT üzemeltetésre szakosodott társaságok egy cégben zanzásítják a szaktudást, hiszen nem egy személy szolgál ki minket, hanem kb 10 különböző szakterületről érkezett szakértő – csak éppen ugyanazon a megszokott szimpatikus hangon. A XXI.században csakis egyféle hang szólhat a háttérben,a bitek rezzenéséinek hangján, ezek a különböző távfelügyeleti programok zizegései, melyek azonnal jelzik amennyiben a rendszer működési tulajdonságai a meghatározott határértékek felé közelednek. Igen, a mai üzemeltetők ténylegesen a háttérben működnek, hogy mi felhasználók könnyedén, kényelmesen és ami a legfontosabb talán :  folyamatosan, megállás nélkül tudjunk termelni.

Ami az alvállalkozók mellett szól még ezen a területen az a szerződéses jogviszony. Olcsón, gyorsan tudunk váltani, amennyiben esetleg elsőre nem találtuk meg a megfelelő partnert. Sokkal nagyobb felelősséget vállalnak, mint egy alkalmazott és ezt mindössze eszközeink számának erejéig kell kifizetnünk. Összességében tehát sokkal jobban megéri kiszerveznünk eszközeink üzemeltetési feladatait.

Csak egy dolog nagyon nehéz egy jó üzemeltető céggel kapcsolatban, megtalálni őket, ugyanis tényleg láthatatlanok…

Tovább