Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Utolsó kommentek

Feedek

HTML

HTML

Nem elég megvenni, üzemeltetni is kell tudni!

Amikor beszerezzük cégünk számára az első irodai eszközöket, nagyon hamar szembesülünk a jelen kor technikai vívmányainak aktuális problémáival. Sokkal többet tud az „okos-eszköz” mint sejtettük. Természetesen kell találnunk valakit aki, segít nekünk beüzemelni és működtetni. Vagy felveszünk erre egy embert, vagy találunk egy külső céget, amelyik szakszerűen ellátja ezt a feladatot.

szakértő partner egyedül üzemeltet venni szerződéses folyamatos eszköz informatika tervez tervezés okos technikai vívmány megvenni munkaállomás megtalálni kiszervez külsős


Aki külsős céggel üzemelteti a számítógépeit, az már nagyvállalkozás, gondoljuk. Ellenkezőleg! Amikor azon gondolkodunk, hogy ki oldja meg informatikai eszközeink üzemeltetését, első körben a kollégáinkat szoktuk számba venni. Igen, Péter tanult programozást a főiskolán, esetleg Gábor tudna segíteni, aki rettentő gyorsan gépel, merülnek fel a jobbnál jobb ötletek. Ezeket célszerű minél előbb el is vetni… “Power user” (IT-ben erősebb felhasználó) minden vállalkozásnál akad, azonban ezt ne keverjük össze a szakértőkkel akiknek kifejezetten az eszközök üzemeltetése a feladatuk.

A következő gondolat, hogy milyen könnyű a nagy vállaltoknak, ők megbíznak egy jó drága IT üzemeltető céget, akik minden problémát megoldanak. Valójában ez az egyszerű mondat több ponton is sántít.

Először is, ha problémát oldanak meg az üzemeltetők, akkor már nem lehetnek olyan drágák, mert annyira nem is jók. A jól üzemeltetett rendszerek a tervezésnél kezdődnek, úgy tervezik őket, hogy “problémák” ne is legyenek. Sokkal olcsóbb alaposan megvarrni egy jól kiszabott zsákot, mint foltozgatni és folyamatosan pótolni a belőle kiesett dolgokat. Sajnos akkor szoktunk rádöbbenni, hogy szükség van a tervezésre amikor előjönnek az első hibák, hiányosságok. Ezt kerüljük el, már a rendszer tervezésnél kérjük ki szakértők véleményét, hosszú távon bőségesen meg fog térülni.

Ráadásul a kis és középvállalkozásoknak költséghatékonyabb alvállalkozóval megoldani az üzemeltetést, mint “eltartani” egy igazán hozzáértőt. A mai fizetésigények és ehhez tartozó járulékok nehezen kigazdálkodhatóak egy kisvállalkozás életében. Valljuk be, mindenki szívesebben alkalmaz egy saját maga költségeit többszörösen visszahozó értékesítőt, mint egy üzemeltetőt, aki csak „viszi” a pénzt.  Erre nincs is szükség, manapság tervezhető módon, költségként elszámolhatóan tudjuk igénybe venni ezeket a szolgáltatásokat.

A mai piaci árak mellett átlagosan 25-30 informatikai eszköz üzemeltetése felett érdemes gondolkodni saját informatikus beiktatásán. . Ez nem csupán költségekben a határérték, hanem feladatok elvégzésében is a szolgáltató oldaláról.


A nagyobb cégeknek tehát lesz saját profi informatikusuk, de vajon ugyanazt a szakértelmet kapják a kkv-k is az alvállalkozóktól? NEM, mi sokkal többet kapunk. Az IT üzemeltetésre szakosodott társaságok egy cégben zanzásítják a szaktudást, hiszen nem egy személy szolgál ki minket, hanem kb 10 különböző szakterületről érkezett szakértő – csak éppen ugyanazon a megszokott szimpatikus hangon. A XXI.században csakis egyféle hang szólhat a háttérben,a bitek rezzenéséinek hangján, ezek a különböző távfelügyeleti programok zizegései, melyek azonnal jelzik amennyiben a rendszer működési tulajdonságai a meghatározott határértékek felé közelednek. Igen, a mai üzemeltetők ténylegesen a háttérben működnek, hogy mi felhasználók könnyedén, kényelmesen és ami a legfontosabb talán :  folyamatosan, megállás nélkül tudjunk termelni.

Ami az alvállalkozók mellett szól még ezen a területen az a szerződéses jogviszony. Olcsón, gyorsan tudunk váltani, amennyiben esetleg elsőre nem találtuk meg a megfelelő partnert. Sokkal nagyobb felelősséget vállalnak, mint egy alkalmazott és ezt mindössze eszközeink számának erejéig kell kifizetnünk. Összességében tehát sokkal jobban megéri kiszerveznünk eszközeink üzemeltetési feladatait.

Csak egy dolog nagyon nehéz egy jó üzemeltető céggel kapcsolatban, megtalálni őket, ugyanis tényleg láthatatlanok…

Tovább

Akarsz végre igazán aggódni? Csinálj gyereket!

Bizony ez velejáró, járulékos következménye a gyerek születésének. Ameddig ez nem történik meg veled addig bizony éled az életed, lényegében gondtalanul. Valljuk be őszintén, csak magaddal törődsz. Lehet hogy ehhez kell egy ilyen szerencsés élet, mint az enyém vagy egy megfelelően laza felfogás, hogy úgy is lesz majd valahogy. Én legalábbis így voltam ezzel, sosem éreztem ezt a különös valamit itt a gyomrom mélyén. Csak magamra gondoltam, a többi nem érdekelt. Igen tudom, önző vagyok és ez nem is változott meg szerintem.

gyerek gyerekek aggódás aggodalom folyamatos önző törődés gondoskodás szerintem apa anya apuka anyuka érzés gyomor idegesítő para szerelem vigyázz
Folyamatosan aggódunk gyermekünkért!! 

Biztos mindenki máshogy éli meg első gyermekének születését. Ilyen szempontból örülök, hogy nem 20 évesen lettem apuka. Nem lett volna jó ilyen érzésekkel bulikra járni. Megszűnt volna az önfeledt szórakozás, kikapcsolódás élménye. Mint ahogy meg is szűnt. A születés után nem tudsz csak magadra gondolni, idegesítő egy dolog. Minden apró gondolatod része lesz a trónörökös, egyszerűen nem tudod kiverni a fejedből a kishavert. Amikor nincs veled és nem látod, hogy minden rendben vele, előjönnek a horror sztorik az emlékeidből (ki ne látott volna ilyen videókat, ki ne olvasott volna felelőtlen emberekről, stb). Szóval igazi aggódó para- szülővé lehet válni teljesen akaratlanul. Azt mondják meg kell érni, hogy szülő legyél. Én azt gondolom, megérsz, ha szülő leszel.

Mit lehet ez ellen tenni? Folyamatosan elfoglalod magad mindenféle haszontalan tevékenységekkel? Új hobbikat keresel? Próbáltam, nem működik. Így feladtam az ellenkezést. Sőt boldog lettem, hogy nincsenek egyedül a gondolataim. Manapság nem veszek magamnak semmit, nem készítek magamnak vacsorát, teljesen megszűnt a magamnak gondolat. Nekünk van helyette és ez fantasztikus! Boldog vagyok, hogy új szerelemem folyton folyvást eszembe jut.

Nem akarom ragozni, próbáld ki! De nagyon vigyázz, nem tudod visszaáruzni ha nem jön be a cucc…

Tovább