Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Utolsó kommentek

Feedek

HTML

HTML

Miért romlik el minden mai kütyű?

Minden működik magától? Igen, hiszen a mai technológiai eszközök úgy készülnek, hogy az első elindítás után az idők végezetéig működjenek…. ööö.. hát sajnos nem. De miért van ez? Biztos felmerült már a kérdés bennünk, hogy miért is romlik el valami. A mai posztban erről szeretnék írni pár gondolatot.

elromlik eszköz rossz használt termék elavult gagyi hibás elhasznált kidobni új felújít kicserél töröl hardver szoftver alkatrész típus áram ingadozik forrás stabil beázik melegszik öregedés hálózat stabilitás karbantart kabantartani személy felelős kütyű elhasznál használ tervez terv


Hardveres oldalról tekintve az eszközeink egyszerű alkatrészekből épülnek fel, melyek összességében bonyolult hálózatokat alkotnak. Minden egyes alkatrésznek megvannak az adott típusra jellemző működési tulajdonságai és ezen jellemzők normál üzemi határértékei. Idővel az alkatrészek működési paraméterei változhatnak és változnak is. Az elektromos áram sem egy állandó stabil forrás. A lakásban vagy irodában minden eszköz egy hálózatban működik: a számítógép, monitor, mosógép és a porszívó is. Ezeknek a berendezéseknek az elektromos zavarjainak a kiszűrése az eszköz tápegységének a feladata.
Még ha nem is éri extrém környezeti hatás (beázás, túlmelegedés, stb.) akkor is bejutnak az áramkörökbe bizonyos károsító ingadozások és elektromos tüske jelenségek. Ez az úgynevezett öregedés elősegíti a környezeti- és elektromos károsodásokat is. Amennyiben a hálózatban más eszköz is működik, ami szintén zavarja az áram stabilitását, akkor ez az öregedés mellett a közvetett „károsító tényező”! 


Szoftveres részről nézve a folyamatos fájlmásolások, törlések „szemetet” hagynak a tárolóinkon, memória egységeinken. Eltekintve a szándékos támadásokat, melyeket, egy megfelelő védelemmel el tudunk hárítani, a sok „szemét” előbb- utóbb felgyülemlik. Mi is történne otthon, ha férj nem vinné le a szemetet a megbeszéltek szerint? Természetesen a feleség vinné le, pontosan ugyanúgy, ahogy a rendszereink működéséért felelős személynek is el kell végeznie ezt a „karbantartó” munkát. Lehetőleg úgy, hogy mi ne is vegyük észre. Ha ezt senki nem végzi el, bizony előbb utóbb leszűkül a mozgástér a lakásban. Ezért érezzük azt, hogy a pár évvel ezelőtt megvásárolt eszközünk ma már belassult, akadozik a működése. Elvonatkoztatva a „gyártók érdeke” összeesküvés elmélettől, megállapíthatjuk, hogy amennyiben ugyanarra használjuk az eszközünket, mint azt eredetiekben terveztük, megfelelően karbantartjuk, akkor bizony nem fog „elhasználódni”. De akkor miért kell meghatározott időtávra tervezni? Miért is szükséges időről időre megválnunk szeretett kütyüinktől?  

A válasz a fejlődés. A fejlődni akarás - vágyás és fejlődési kényszer. Ki használ a manapság Windows NT-t? Pedig az akkori MS Office (Office 2000) alkalmazások a mai napig elfutnának rajta. Mégis új telefonjaink, új nyomtatóink, notebookjaink vannak irodáinkban melyeknek majdani cseréjét, igen is be kell terveznünk már most. Azonban, hogy ez milyen időtávot is rejt magában nagyban függ  a terveinktől (például az üzemeltetésre fordított összegektől is). Fontos, hogy minden eszköz élettartama egyedi, így külön-külön kell meghatározni azt. Nem szabad egy hálózati eszközt (swith, router, kiszolgáló, stb.) összehasonlítani egy mobiltelefonnal. Ugyanez vonatkozik az eszközök üzemeltetésére. Még egy mobiltelefon is folyamatos üzemeltetést kíván: Tölteni kell, az e-maileket- képeket időközönként karbantartani, menteni, a rajta futó operációs rendszert és alkalmazásokat frissíteni. Most már látjuk, semmi sem működik magától, a kérdés ez után inkább az, hogy hogyan vásároljunk új terméket és kire bízzuk az ezek üzemeltetését! Erről a következő cikkben írok majd!

Szép napot!
 

Tovább

Használt autó beszámítás- lehúzás

Minden autótulajdonos próbálkozik ezzel a megoldással a kereskedőknél mielőtt értékesíti a gyöngyszemét. Azonban nagyon kevés helyen kapjuk meg az autó tényleges piaci értékét. Természetesen a kereskedőnek is élnie kell valamiből. Ne is akarjuk elvenni a kenyerét. Mindenféle rossz szándék és a teljesség igénye nélkül nézzük át, hogy is keres pénzt egy autókereskedő.

Nyilván van haszna a beszámított és értékesített autókon, hiszen ebből él. Persze kap jutalékot a nála bizományban lévő autók értékesítése után. Szintén jutalékra számíthat az általa eladott és hitelre vásárolt autó hitele után is. Jön jutalék az autóra kötelezően megkötendő biztosításból is. A legtöbben már maguk is hoznak be autót külföldről, melyet kisebb helyre pofozás után jó haszonnal el tudnak adni kihasználván az itteni magasabb árakat.

autó használt használtautó beszámít beszámítás vásárlás értékesítés vevő eladó kereskedő kereskedés átver átverés hitel biztosítás jutalék pénz kerse kínál negatív aaa kényszerít elkerülni lehúz

Azt gondolom, hogy ha valaki tisztes kereskedő, hosszútávon jól meg tud élni ebből. Ki tud alakítani egy törzsvevői gárdát akik visszajárnak hozzá. Én is ezt teszem, 3-4 évente váltok autót, bízom a kereskedőmben, eddig teljes joggal. Én ide járok: http://www.hasznaltauto.hu/partner/sale_rent_buy_2000_kft.-7013

 – ez volt itt a reklám helye, de megérdemlik. Kapok extra gumi szettet, megbízható szervizt, stb. Persze ők olcsóbban tudnak szolgáltatást venni –mondjuk egy tolatóradart beszereltetni - de ezt sokszor ingyen adják, vonzóbbá téve az ajánlatukat.

Azonban vannak negatív példák is, amiről ezt a bejegyzést is akarom írni.

Kedvenc sógorom vásárolt egy új autót a közelmúltban és a régit próbálja értékesíteni a lehető legjobb áron. Hirdetése fut a használtautón, lassan jönnek az érdeklődők is. Megkereste őt a fóti AAA autó is (szándékosan írom ki a nevet, mert a történet kifejezetten róluk szól), hogy a hirdetett ár szuper és nagyon szívesen megvásárolnák gépjárművét. Egyeztettek időpontot, melyen László nagy várakozással jelent meg. Leültették az ügyfélváró placra és több, mint 4 órás várakoztatás után végre sorra is került! Nyilván a hozzáállás kezdett lankulni, de sebaj gondolta, ha 710, 000.- magyar forinttal tud távozni, megéri. A próba út után jöhetett az alkudozás. Erre külön helység van kialakítva, ahol kellemes kanapé fogadta. Az autó átvizsgálása után meg jött a az ajánlat- 250,000.-! Pfff. Te mit tettél volna? Nyilván kérte a forgalmit, hogy nagyon örült, főleg ennek a kellemes délután hasznos eltöltésének, és próbált elköszönni. Az értékesítő teljesen rutinszerűen mondta, hogy esetleg van lehetőség beszélnie a főnökével és kihozni a maximumot a dologból. Mivel nagyon messze volt az ajánlat a piaci ártól László ezt nem akarta megvárni, de a kereskedő mégis kért speciális árat mielőtt vissza adta a forgalmit és elengedte. 450,000.- WOW.

A dologhoz tartozik, hogy esetleges egyezség esetén a megalkudott árból még lejön 50,000.- a kereskedő költségeire...

Persze biztos van olyan megszorult kliens aki belekényszerítve ebbe a helyzetbe kénytelen igent mondani és ezáltal extra nyereséget adni a kereskedőnek. Ilyen világot élünk, tudomásul kell venni. Azonban jó felkészülni ezekre a helyzetekre előre, hogy ha esetleg odakerülünk megfelelően tudjuk kezelni. Szerintem a legjobb megoldás nagy ívben elkerülni az ilyen helyeket.

Ti mit gondoltok? 

Tovább